Prečo si zaobstarať izbové rastliny? Toto sú ich výhody

Pestujete izbové rastliny alebo patríte medzi tých, ktorým uhynie aj kaktus? V prípade, že ste v tej druhej skupine, tak by ste mali dať rastlinám a kvetom druhú šancu. Nie je to až také náročné, stačí na to len trochu trpezlivosti a hľadania informácií, s čím by ste nemali mať problém. Navyše, izbové rastliny majú množstvo benefitov, o ktorých ste ani netušili.

Prečo si zaobstarať izbové rastliny? Toto sú ich výhody (Foto: unsplash.com)

Interiérový doplnok

Už keď si do domácnosti zaobstaráte pár rastlín, tak to bude pôsobiť oveľa krajšie. Skombinujte menšie kvety, ťahavé a vyššie rastliny, aby ste mali z každej kategórie niečo.  Je to doplnok, ktorý sa hodí do kuchyne, kúpeľne aj spálne. Navyše, budete si pripadať, že máte doma kus prírody aj napriek tomu, že možno bývate v byte na veľkom sídlisku.

Vplyv na zdravie

Už viacero štúdií potvrdilo, že kvety majú vplyv na naše zdravie. A nie len na to fyzické, ale aj psychické. Rastliny totiž vytvárajú príjemnú atmosféru, pôsobia uvoľňujúco, rovnako ako keby ste šli na prechádzku do prírody. Čo sa týka fyzického zdravia, tak rastliny dokážu ustáliť hladinu krvného tlaku, majú prospešné účinky na svalstvo, zvyšujú produktivitu a kreativitu. 

Čistenie vzduchu

Aj keď sa to nezdá, tak vzduch vo vnútri je rovnako znečistený, ako ten vonku, niekedy ešte viac. Môžu za to rôzne chemikálie, nábytok aj príslušenstvo, ktoré doma máme a používame. Rastliny majú koreňové systémy, ktoré dokážu tieto látky pohlcovať a využiť ich vo svoj prospech. Problémom býva aj elektrosmog zo spotrebičov, telefónov či notebookov. Opäť, kvety dokážu pohlcovať aj ten, takže vás ochránia od možného vzniku autoimunitných a zápalových ochorení.